IMG_8886aPiotr Bartkiewicz

Partner w Go4Energy

Autor, konsultant i wykonawca projektów w zakresie zarządzania energią w budynkach oraz zrównoważonego budownictwa. Adiunkt na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z komputerowym wspomaganiem projektowania systemów budynkowych, modelowaniem energetycznym, zarządzaniem informacją o budynku (BIM) oraz symulacjami CFD. Posiada szeroką wiedzę na temat procesów daylightingu, commissioningu oraz certyfikacji budynków LEED, BREEAM, GBS i analiz LCA. Aktywnie uczestniczy w działaniach międzynarodowych stowarzyszeń takich jak IBPSA czy ASHRAE. Jest członkiem Sekcji Głównej Ciepłownictwa, Ogrzewnictwa, Wentylacji i Inżynierii Atmosfery w PZITS oraz współzałożycielem OSWBZ. Angażuje się w projekty Unii Europejskiej (Intelligent Energy Europe – IDES EDU, Performance Based Building – PeBBu, STEP i KODnZEB).


Jan Cieśla

Lider zespołu ekspertów zajmujących się zrównoważonym projektowaniem oraz certyfikacjami BREEAM, LEED i WELL.

Dr inż. Jan Cieśla, jako project manager, koordynował proces tworzenia Nowego Zdrowego Biura – siedziby Buro Happold. Dzięki innowacyjnemu projektowi, firma zaaranżowała biuro zorientowane na zdrowie i produktywność pracowników. Biuro BuroHappold Engineering nie tylko spełnia wszystkie wewnętrzne potrzeby organizacji, jest również showroomem najnowocześniejszych na rynku rozwiązań dla biur, które pozytywnie wpływają na zdrowie i
produktywność pracowników. Traktując swoją siedzibę jako laboratorium, BuroHappold pomaga swoim klientom dostarczać przestrzeń, w której ludzie czują się dobrze, są bardziej produktywni, dzięki czemu firma zyskuje korzyści finansowe.

 


R_team-45 BJBartosz Jankowski,

Członek zarządu i współzałożyciel firmy Rewitech

Ukończył Inżynierię Lądową na Politechnice Warszawskiej, Finanse i Rachunkowość oraz Construction Surveying na University of Estate Management. Podczas pobytu w Anglii zdobył certyfikaty potwierdzające pełną znajomość procesu oraz składowych związanych z BIM. Członek zespołu SARP ds. rozwoju BIM.

Od 5 lat zajmuje się aktywnie parametrycznym modelowaniem wraz z wprowadzaniem BIM do procesu budowlanego. W tym momencie zarządzą firmą projektową mająca ponad 40 osób. Współpracuje z firmami zagranicznymi w ramach  projektów we Francji i Anglii. Wcześniej zarządzał projektami i ma za sobą realizację ponad 100 tyś m2 powierzchni biurowej jako kierownik kontraktu dla topowych firm w Polsce.

 


zdjęcie M. JuszczykMarcin Juszczyk

Adwokat, partner kancelarii Drzewiecki, Tomaszek & Wspólnicy

Specjalizuje się w prawie obrotu nieruchomościami i budowlanym. Uczestniczył w szeregu projektów deweloperskich i budowlanych, reprezentując czołowych deweloperów działających na rynku polskim w zakresie budowy wielkopowierzchniowych obiektów handlowych, centrów logistycznych, zakładów przemysłowych, inwestycji mieszkaniowych i biurowych na terenie całego kraju.

 

 

 


Agnieszka Kalinowska-Sołtys

Dyrektor, APA WojciechowskiArchitekci

Architekt, ukończyła wydział architektury Politechniki Warszawskiej, podyplomowe studia Zarządzania Projektami w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz podyplomowe studia Zarządzania Nieruchomościami na Wydziale Ekonomii w Szkole Główne Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Od 2010 roku posiada uprawnienia BREEAM Asesora i LEED GA. Brała udział w wielu nagrodzonych projektach biurowych i usługowo-handlowych spełniających wysokie wymogi systemów certyfikacji BREEAM i LEED.

Współzałożycielka OSWBZ. Członek Zarządu Głównego SARP, gdzie pełni funkcję kierownika zespołów do spraw zrównoważonego rozwoju w budownictwie oraz do spraw standardów BIM w projektowaniu.

 


kogutKrzysztof Kogut

Redaktor naczelny magazynu „Facility Manager”

Krzysztof Kogut, tworząc główny dziennik sektora FM, dąży do integracji rynku wokół zarządzania nieruchomościami komercyjnymi w różnych typach organizacji, na różnych poziomach podejmowania decyzji i na różnych etapach cyklu życia nieruchomości. Jego głównym celem jest stworzenie wspólnej platformy dla wszystkich profesjonalistów działających w szeroko rozumianym sektorze zarządzania obiektami, nieruchomościami i zasobami, umożliwiając im lokowanie się w przemyśle wysoce rozproszonym. Jest założycielem nowej formuły Kongresu Zarządzania Nieruchomościami w Polsce.

Pracując dla multidyscyplinarnego wydawnictwa, Krzysztof Kogut miał także okazję uczestniczyć w realizacji takich projektów jak „Biznes Hotel” – czasopismo adresowane do sektora HORECA oraz „Outsourcing Magazine” – czasopismo poświęcone BPO i sektorom pokrewnym.

 


M. KlosowskiMarcin Kłosowski

Prezes Zarządu Green Water Solutions – Partner GreenLife na Polskę

Absolwent Zarządzania na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie od prawie 10 lat związany z rynkiem nieruchomości a także mediów i reklamy. Aktualnie prowadzi spółkę Green Walter Solutions będącą partnerem niemieckiego koncernu GreenLife GmbH na Polskę, a także realizującą wspólnie z GreenLife niektóre przedsięwzięcia z zakresu zarządzania wodą na rynkach bliskowschodnich. Green Life GmbH jest europejskim liderem w zakresie rozwiązań i systemów zarządzania wodą, specjalizuje się w szczególności w systemach recyklingu wody szarej oraz odzysku wody deszczowej w dużych projektach, w portfolio rozwiązań firmy znajdują się także technologie z zakresu retencji wody deszczowej i rozsączania.

 

 


Ola-2Aleksandra Krawsz

Marketing & PR Manager Kinnarps Polska

Absolwenta Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Studium Public Relations przy Instytucie Filozofii i Socjologii PAN i Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW

Marketing & PR Manager w Kinnarps Polska sp. z o. o., spółki należącej do szwedzkiego koncernu Kinnarps AB największego dostawcy rozwiązań biurowych w Europie.
Odpowiedzialna za strategię marketingową i komunikacyjną firmy na rynku polskim. Jest członkiem ‚Kinnarps Trend Watch Team’ oraz ekspertem koncepcji „Kinnarps Next Office”.

 


A.Lewenko_ Fot. www.trilux.comArkadiusz Lewenko

Dyrektor Zarządzający i Członek Zarządu TRILUX Polska Sp. z o.o.

Menadżer z niemal 20-letnim stażem w branży oświetleniowej. Od 2011 roku pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego TRILUX Polska – firmy będącej partnerem technologicznym zakładów przemysłowych oraz właścicieli i zarządców przestrzeni komercyjnych w obszarze doradztwa, projektowania, inwestycji i serwisowania systemów oświetleniowych. Odpowiada za strategię oraz działalność operacyjną Grupy TRILUX na rynku polskim. Pod jego kierownictwem firma wypracowała znaczne tempo wzrostu w kluczowych obszarach funkcjonowania – zarówno w zakresie specjalistycznych rozwiązań dla przemysłu, sklepów, jak i biur.

 

 


Artur Wysocki

Koordynator ds. zarządzania nieruchomościami w Skanska Property Poland

Artur Wysocki jest odpowiedzialny za weryfikację oraz rekomendację rozwiązań projektowych w zakresie instalacji budynkowych.

Artur Wysocki posiada dziesięcioletnie doświadczenie w branży dewelopersko-budowlanej. Od 2006 roku współpracował ze Skanska jako konsultant zewnętrzny. Trzy lata później dołączył do zespołu zarządzającego nieruchomościami dostarczanymi przez spółkę. Obecnie do jego zadań należy m.in. wsparcie techniczne inwestycji, kontrola jakości i zawartości dokumentacji projektowej oraz prac budowlanych, współpraca z firmami z zakresu Facility Management, a także analiza kosztów eksploatacyjnych wybranych obiektów i wsparcie procesu certyfikacji środowiskowej.

Jest absolwentem inżynierii środowiskowej na Politechnice Warszawskiej.


Zuzanna PaciorkiewiczZuzanna Paciorkiewicz

Dyrektor, Zespół Zarządzania Nieruchomościami– Biura i Magazyny, Cushman & Wakefield

Doświadczenie zawodowe:

 • Wieloletnie doświadczenie w branży nieruchomości komercyjnych
 • Nadzór nad zespołem i koordynacja pracy
 • Zapewnienie przejrzystej komunikacji i raportowania
 • Opracowywanie i realizacja strategii zarządzania
 • Doświadczenie w procesach uruchamiania nowych budynków
 • Wdrażanie innowacyjnych rozwiązań proekologicznych

 


Tomasz Pałka

CEO, Caverion Polska Sp. z o.o.

Doświadczenie zawodowe:

 • Od 1998 roku w branży nieruchomości komercyjnych
 • Przez wiele lat związany z rynkiem inwestycyjnym, w Polsce i Europie Środkowo Wschodniej
 • Od blisko dwóch lat zaangażowany również w rynek usług dla nieruchomości (FM, usług inżynieryjnych inwestycji, energooszczędnościowych)
 • Zaangażowany w tworzenie rozwiązań HVAC wspierających energooszczędność oraz komfort pomieszczeń (IAQ)
 • Zarządzał organizacjami w Polsce, Europie Środkowo-Wschodniej oraz Centralnej
 • Obecnie odpowiada za tworzenie strategii i realizację rozwoju firmy Caverion w Polsce

 


Bogusz Parzyszek

CEO, Workplace Solutions Sp. z o.o.

Odpowiada za relacje z kluczowymi klientami. Skupiony za rozwoju biznesu i dziale R&D. Weryfikuje i wdraża rozwiązania, które umożliwiają tworzenie nowoczesnych i elastycznych biur. Zainicjował badania wykorzystania przestrzeni w środowisku biurowym w ponad 100 organizacjach. Był obecny przy tworzeniu koncepcji ponad 50 tys. mkw. powierzchni biurowych. Doświadczony w procesie zarządzania zmianą w organizacji. Od ponad dziesięciu lat zajmuje się doskonaleniem środowiska pracy w Polsce i Europie. Wcześniej wydawca magazynu OFFICE (O&F).

 


jaPaweł Ryszewski

Kierownik regionu centrum , Halton

Odpowiedzialny jest za innowacje i wdrażanie strategii w zakresie segmentu budynków biurowych na terenie Polski.

 

 

 

 


IMG_8886aJerzy Sowa

Adiunkt z Zakładzie Klimatyzacji i Ogrzewnictwa na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej.

Specjalista w zakresie jakości środowiska wnętrz, systemów wentylacji i klimatyzacji pomieszczeń oraz efektywności energetycznej budynków. Autor ponad 200 publikacji naukowych i popularno-naukowych. Współinicjator i organizator konferencji “Problemy Jakości Powietrza Wewnętrznego w Polsce”.